Marek Bakoš

Fotbal

Je slovenský fotbalový útočník a reprezentant Slovenska.

Od ledna 2015 hraje českou Synot ligu za mužstvo FC Slovan Liberec. Mimo Slovensko působil v Rusku a Česku.

Marek Bakoš debutoval ve slovenské fotbalové reprezentaci 29. února 2012 v přátelském utkání proti Turecku (Slovensko vyhrálo v Turecku 2:1), kde odehrál první poločas.[33] Nastoupil i v dalších zápasech reprezentace – proti Polsku 26. května 2012, kde pro změnu přišel na hřiště v úvodu 2. poločasu, Polsko vyhrálo přátelské střetnutí doma 1:0 [34] a 30. května 2012 opět v přátelském utkání proti domácímu Nizozemí, kdy hrál do 78. minuty a poté byl vystřídán Filipem Hološkem.[35] Nizozemí vyhrálo 2:0. Čtvrtý start si připsal během posledního přípravného zápasu 15. srpna 2012 před startem kvalifikačních bojů o Mistrovství světa ve fotbale 2014. Slovenské A-mužstvo sehrálo utkání v Odense proti domácímu Dánsku a vyhrálo 3:1, Bakoš nastoupil v základní sestavě a hrál do 61. minuty, kdy jej na hřišti nahradil Martin Jakubko. Ani v tomto utkání se Marek Bakoš gólově neprosadil.[36] Popáté nastoupil v základní sestavě v prvním kvalifikačním utkání na MS 2014 proti domácí Litvě a hrál do 79. minuty (pak jej střídal na hřišti Martin Jakubko). Zápas skončil nerozhodně 1:1, Bakoš vstřelil v prvním poločase regulérní gól, který však španělský rozhodčí Gomez neuznal pro údajný ofsajd.[37] 14. listopadu 2012 odehrál přátelský zápas s Českou republikouOlomouci, ve druhém poločasu nahradil na hřišti Miroslava Stocha. Společně s Michalem Ďurišem a Mariánem Čišovským nastoupil proti několika klubovým spoluhráčům v českém dresu. Neměl však žádnou příležitost ke skórování, česká obrana byla jistá. Slovenská reprezentace podlehla domácímu mužstvu 0:3.[38]

22. března 2013 nastoupil v domácím kvalifikačním zápase proti Litvě, který skončil remízou 1:1.[39] Marek se gólově neprosadil ani ve svém jubilejním desátém utkání 26. března 2013 (šlo o přátelské střetnutí proti Švédsku, které skončilo bezbrankovou remízou[40]) ani v následujícím zápase 7. června 2013 proti Lichtenštejnsku (kvalifikační utkání na MS 2014, remíza 1:1)