Eva Čížkovská

Eva Čížkovská


Herečka Eva Čížkovská, se narodila v Praze, dne 10.11.1965. Maminka pracuje jako úřednice, tatínek již nežije. Zamlada dělal ochotníka, ale při nástupu do operety, už jeho žena čekala malou Evu a tak nastoupil do reklamního oddělení na ministerstvu obchodu. Malá Eva, se tak dostala k natáčení a focení reklamy.

Největší zálibou Evy, však byl scénický tanec, který studovala od dvou let, pod vedením Jarmily Jeřábkové. Dlouho také vystupovala v souboru „Isadora Dance Group“.

Ještě před maturitou, chtěla dělat přijímací zkoušky na obor „Pedagogika tance“. Rodiče si však přáli, aby zkusila práva, která nakonec nestudovala. V době maturit, probíhalo znovuotevření Činohry Národního divadla a do Jiráskovy hry Lucerna hledali představitelky víl, začarovávajících Haničku do lípy. Od tohoto okamžiku si Eva přála, být herečkou. Stále ovšem inklinovala k tanci.

Po maturitě na gymnáziu Budějovická, nastoupila na rok do školky a začala se připravovat k přijímacím zkouškám do Hudební a taneční fakulty AMU, které nakonec neudělala. Zároveň však hrála v Národním divadle, kde ji režisér Karol Spišák nabídl malou roli, ve hře „Meridián“.

Po této zkušenosti, začala docházet do dramatického kroužku Jiřiny Steimarové, kde se za rok stihla připravit ke zkouškám na DAMU, kam ji přijali v devatenácti letech. Absolvovala rolí Kateřiny, ve hře „Zkrocení zlé ženy“, Williama Shakespeara“.

Před kamery, se poprvé dostala, když vzala roli za Mahulenu Bočanovou, v televizní inscenaci Odpouštím ti tatínku, kde hrála po boku Radoslava Brzobohatého. Poté následovaly větší, či menší role v televizních inscenacích a filmech, až do roku 1991, kdy natočila film Discopříběh 2, který ji na dlouhou dobu poznamenal.

Eva se věnuje charitativní činnosti, vede dramatický kroužek, vyučuje tanec pro děti, dále ji baví produkční práce, pořádá kurzy rétoriky a moderuje. Ve volném čase ráda cvičí a studuje angličtinu.

Je vdaná, má dvě děti. Syn David studuje sociální a mediální tvorbu na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a dceru Adélu, která navštěvuje Soukromou střední ekonomickou školu se sportovním zaměřením, a krasobruslení.

František „EKLEKTIK“ PTÁČEK

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful