Petr Chromčák

Petr Chromčák

Dirigent

Je absolventem JAMU Brno - obor dirigování orchestru a sboru.


Postupně byl uměleckým vedoucím a dirigentem Brněnského akademického sboru, sbormistrem ostravské opery a Ostravského filharmonického sboru, dirigentem opery DJGT v Banské Bystrici, dirigentem opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, v letech 1992 – 1998 jejím šéfdirigentem. Během tohoto angažmá měl možnost hostovat ve Státní opeře Praha (Rigoletto), v Národním divadle Brno (Rusalka) , v DJKT Plzeň (Don Giovanni, V studni) a ve Slezském divadle Opava ( Chytračka, Cikánský baron, Polská krev, Švanda dudák ). V r. l987 se úspěšně zúčastnil Bachakademie při festivalu Pražské jaro a mohl dirigovat v přímém přenosu německé televize ARD vynikající soubor Stuttgarter Kammer-orchester a Gächingen Kantorei Stuttgart.

V letech l997-l998 byl angažován na muzikál Phantom der Oper německého skladatele Hoffmanna. Na základě tohoto úspěchu byl vybrán dirigovat v Hamburku premiéru muzikálu Les Miserables anglického skladatele Johna Du Preze.

V roce 2001 doprovázel na 5. Flétnovém festivalu v Konzerthausu ve Vídni přední rakouské flétnisty / soloflétnista Vídeňských filharmoniků,Vídeňských symfoniků a Stuttgartské filharmonie /.

V roce 2003 byl pozván agenturou Landa 2 k nastudování projektu Rockquiem v Obecním domě v Praze ve spolupráci s předními rockovými zpěváky a instrumentalisty,sborem Coro di Praga a orchestrem České komorní filharmonie.

V dubnu 2004 byl pozván k nastudování baletní premiéry Rockquiem do Nuovo Teatro Comunale v Bolzanu,kde jsem dirigoval Orchestra Haydn di Bolzano e Trento a sbor Almagesto Vocale Milano.

V červnu 2006 byl pozván dirigovat zahajovací koncert festivalu Gdanskie Lato Muzyczne s Polskou Filharmonii Baltickou Gdaňsk.

V září 2007 dirigoval na festivalu Bezručova Opava 1. varhanní koncert P. Ebena – hrál Petr Čech, vítěz Pražského jara a Janáčkova filharmonie Ostrava.

V říjnu 2007 dirigoval na Multimedia Amber Road Festival v Kaliszi koncert s mezinárodním sólistickým obsazením – Elena Braslavsky,Natalie Chee a Jeremy Findlay z děl Beethovena.Hrála Filharmonia Kaliska.

V listopadu 2007 byl pozván k nastudování chansonů Edith Piaf s Radkou Fišarovou a Filharmonii Hradec Králové.

V červnu 2009 byl pozván dirigovat zahajovací koncert festivalu Gdanskie Lato Muzyczne s Polskou Filharmonii Baltickou Gdaňsk a na základě jeho úspěšnosti opět otvírám tento festival v červnu 2011.

V květnu 2010 provedl se sólisty, Českým filharmonickým sborem a Moravskou filharmonií Olomouc světovou premiéru Suppého Velké instrumentální mše na festivalu Dvořákova Olomouc.

V roce 2012 dirigoval cyklus symfonických básní Má vlast s Janáčkovou filharmonií Ostrava u příležitosti státního svátku České republiky, v roce 2013 pak Slovanské tance Dvořáka taktéž u příležitosti státního svátku. V roce 2013 nastudoval baletní představení Louskáček Sergeje Prokofjeva s Filharmonii Częstochowskou im. Bronisława Hubermana v Czestochowe.

Od roku 1999 je pravidelným hostem MHF Carla Ditterse von Dittersdorf, kde uvádí obnovené světové premiéry děl tohoto skladatele s významnými tělesy, např. Moravská filharmonie Olomouc, Camerata Janáček Ostrava, Janáčkův komorní orchestr Ostrava, Český filharmonický sbor Brno a Moravský komorní sbor Ostrava.

Od roku 2001 je pravidelným hostem festivalu Bezručova Opava s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Od roku 2011 diriguje pravidelně Novoroční koncerty s Jihočeskou komorní filharmonií v Českých Budějovicích, Německu a Rakousku.

Pravidelně spolupracuje s Českou televizi a nahrává pro Český rozhlas.

V roce 2013 byl oceněn „Evropskou cenou za uměleckou a kulturní činnost“ , kterou uděluje Evropská unie umění.

Doposud jsem měl možnost dirigovat tyto naše a zahraniční orchestry:


Symfonický orchestr Čs. rozhlasu Praha
Státní filharmonie Brno
Janáčkova filharmonie Ostrava
Karlovarský symfonický orchestr
Severočeská filharmonie Teplice
Moravská filharmonie Olomouc
Jihočeská komorní filharmonie Č. Budějovice
Západočeský symfonický orchestr Mariánské lázně
Filharmonie B. Martinů Zlín
Komorní orchestr Leoše Janáčka Ostrava
Komorní orchestr B. Martinů Brno
Čeští komorní sólisté Brno
Státní filharmonie Hradec Králové
Komorní filharmonie Pardubice
Virtuosi di Praga
Philharmonisches Orchester Jena
Stuttgarter Kammerorchester
Bach Collegium Stuttgart
Ostravští komorní sólisté Ostrava
Musici di Praga
Pražští komorní sólisté
Pražský festivalový orchestr
Čeští symfonikové Praha
Česká komorní filharmonie Praha
Štátny komorný orchester Žilina
Orchestr Františkovy Lázně
Orchestra Haydn di Bolzano e Trento
Filharmonia Kaliska Kalisz
Polska Filharmonia Bałtycka Gdaňsk
Orkiestra Symfoniczna im.Karola Namyslowskiego Zamosc
Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful